Sommershopping i København eller Sandvika!

Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Mark + Brandy
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Stockfleths, 2.etg. Stortorget

Du trenger ikke reise til København for shopping - det holder å dra til Sandvika Storsenter!

Sandvika Storsenter er Norges ledende kjøpesenter og har en enestående miks av butikker – både kjedebutikker og unike nisjebutikker.

På Sandvika Storsenter finner du alt innen mote, sport, elektronikk, helse, livsstil, hus og hjem, du trenger med andre ord ikke reise lengre enn til Sandvika Storsenter – en destinasjon for shopping i toppklasse.

Vi har tatt en prat med vår Personal Shopper Marianne, som viser at Sandvika Storsenter har alt du ønsker deg til shopping-turen.

En god start på dagen

Jeg starter dagen min hos Stockfleths på Sandvika Storsenter med godt brygget kaffe. Ser på folk og henter inspirasjon.

Jente som helder melk oppi en kafekopp
Stockfleths, 2.etg. Stortorget
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
By Timo og Sea NY hos Kiman Woman, 2.etg. Lilletorget.

Kiman Woman

Kiman Woman er en av mine personlige motefavoritter. Her finner jeg kvalitetsplagg og merker jeg føler meg hjemme i. Jeg er en skikkelig jeans-jente, og mange av mine jeans har jeg kjøpt nettopp her. Anine Bing og Tom Wood er store favoritter for øyeblikket.

Kiman Woman satser på norske og skandinaviske merker - som blant annet Envelope 1976, og jeg kjenner at jeg heier litt ekstra på Kiman Woman sine konsepter. De var tidlig ute med å tilby merket Sea NY, som denne sommeren har tatt av her i Norge. Jeg vet at det er veldig mye bra som kommer inn til høsten også, så dette merket er det verdt å merke seg.

Lisa Restad, butikksjef Kiman Woman. Sommerfavoritt: «Det må helt klart bli en sommerkjole. Jeg liker å style den med sokker og sneakers for en avslappet look, eller med heels når jeg skal pynte meg. En av mine favoritt butikk her på senteret er H&M! De er så flinke på trender, jeg digger H&M!
Dame som ser på klesplagg inne i en butikk
Kiman Woman.
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Butikksjef og silkesinglet fra Change, Kjørbokollen.

Undertøy som sitter perfekt

Min neste anbefaling er undertøysbutikken Change. Altså, her får du kundeservice på høyt nivå. Kompetente ansatte måler deg, slik at du finner undertøyet som passer deg perfekt. Riktig undertøy skal du ikke kimse av. Det er utrolig viktig for velværefølelsen og ikke minst for at klærne sitter pent. Selv er min favoritt-bh «Lissi Balconette». Passer perfekt, har myke bøyler og er pen å se på.

Elise Støa, butikksjef Change Lingerie. Sommerfavoritt: " Jeg velger med en lekker silke singlet. Den er utrolig komfortabel, delikat og kan brukes til mange anledninger. En av mine favorittbutikker her på senteret er Sessa Store! Jeg har opplevd den aller beste kundeservice hos Sessa, og de har så mye fint!
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Mark + Brandy har en gjemt perle innerst i butikken sin.
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
State of Escape-veske og kåpe fra Sea NY hos Mark + Brandy, Kjørbokollen.
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Kjole & veske fra Lindex, 1.etg. Elvetorget.

Mark + Brandy

Jeg har en forkjærlighet for god kvalitet og unike merker, og går derfor videre til Mark + Brandy. Har du hørt om merket Gramicci? Det er italiensk, avslappet, nedpå og har en tiltalende «coolness». Med gode og behagelige kvaliteter er dette supre plagg som varer i årevis. Jeg må også nevne de kule State of Escape-veskene, og tidligere nevnte Sea NY (som blant annet har denne fantastisk quiltede kåpen i sommerkolleksjonen sin).

Lindex

Vi har selvfølgelig de store kleskjedene representert på senteret, og denne sesongen vil jeg trekke fram Lindex. Utrolig flott kolleksjon, bare se på denne sommerkjolen.

Her har jeg funnet både belte og veske på Lindex, og synes det ble et ordentlig fint antrekk. Ekstra bra med Lindex er at de har mange ulike størrelser. Jeg har kunder i alle aldre og alle slags kroppsfasonger, og er så fornøyd med Lindex som tilbyr fine klær i størrelsene 54-56. Min misjon som Personlig Shopper er at mine kunder, uansett størrelse, skal gå ut av døren hos meg og føle seg som sitt beste jeg.

Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
En sommerlig dunjakke er et must i sommernorge. Denne freshe varianten er fra WoolLand, 1.etg. Elvetorget.
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Baum und Pferdgarten hos heltCOCO (2.etg. Elvetorget) og «hugme bear» fra littSNOB (2.etg. Lilletorget).

Sesong & dansk kvalitet

Jeg er ofte innom heltCOCO, hvor jeg fant dette flotte antrekket fra danske Baum und Pferdgarten. Danskene vet hva de driver med!

Det er gøy med sesongbasert tilbehør, og disse «hugme bear»-smykkene fant jeg hos littSNOB.

Dame som holder en beige boots
Er du klar for det lille ekstra i en edgy retning, sjekk ut disse desert bootsene fra Clarks/Nye Sko, (1.etg. Stortorget).
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Sorte sandaler i skinn på dameføtter
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Perlesandaler fra Nye Sko, skinnsandaler Kiman Woman og sneakers fra Mark + Brandy.
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Her er jeg en snartur innom frisøren min, Scott, på Modern Design (2.etg. Nytorget). Her får du høy kvalitet og kunnskapsrike hårstylister. Og i «vasken» er det stillerom og full zen-stemning. Dette er en deilig pause i hverdagen.

Godt skodd

Når det kommer til sko i sommerhalvåret, består min skogarderobe av freshe sneakers, flip flops, samt litt edgy sandaler.

Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Kroppen pleies med Rituals (Kjørbokollen) kroppsskrubb og kroppskrem. Favoritten er denne shimmeroljen som gir god fukt og lekker glød til huden. Solfaktor er et must, og denne er god!
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Personal Shopper Maarianne sine sommerfavoritter
Dame som får ansiktsbehandling
Fenty Beauty hos Fredrik & Louisa, Solfaktor og behandling hos Elite Klinikken.

Ta vare på huden i sommer

Solen er sterk på sommeren, og jeg er alltid nøye med gode produkter som beskytter huden min. Her ser du produktene jeg foretrekker. Denne kremen for ansiktet har solfaktor 50 og gir en lett foundation-følelse i tillegg til en delikat glød. Jeg går jevnlig til Elite Klinikken (4.etg. Helsetorget), hvor de flinke hudpleierne sørger for at jeg passer godt på huden min.

På sminkefronten har jeg funnet nye favoritter hos Fredrik & Louisa (2.etg. Stortorget) fra merket til superstjernen Rihanna, «Fenty Beauty». Jeg har investert i både concealer og kremblush. Dette merket må du teste!

Etter denne lille rundturen på senteret smakte det himmelsk med en lun chèvresalat hos Saporito. Dersom været tillater det, nyter jeg gjerne maten på Saporito sin uteservering.

Jeg håper du legger turen til destinasjonen Sandvika Storsenter, senteret har virkelig alt en kan ønske seg. Om det er high end-konsepter eller kjedebutikker, deilige velværesteder og hyggelige spisesteder. En enestående miks!

Jeg ønsker deg en super opplevelse hos oss.

God tur og velkommen til destinasjon shopping.

Marianne.

Aktuelle merkevarer